Malý tábor 2015 – Březiny

V termínu od 12. do 18. července se uskutečnil Malý tábor Royal Rangers pro děti od 6 do 10 let. Téma tohoto tábora byla Cesta kolem světa. Naší základnou se pro tento týden plný dobrodružství a her stala chata DBCB Březiny v Kateřinicích nedaleko Vsetína. 28 dětí (17 holek a 11 kluků) bylo rozděleno do 4 skupinek, které nesly jména známých cestovatelů a objevitelů: David Livingstone, James Cook, Kryštof Kolumbus a Marco Polo. Při cestě kolem světa jsme se rozhodli s dětmi navštívit každý den jinou zemi a poznat její tradice, jídla, zvyky a zažít něco typického pro danou zemi. Země, které jsme vybrali, byly Velká Británie, Francie, Egypt, Indie, Čína a USA.

Každý den byl tematicky zaměřený, takže např. ve Francii se děti snažily posbírat co nejvíce surovin a poskládat z nich recepty, v Egyptě se snažily vyluštit nejrůznější šifry a vyzkoušely si i pískohraní (vybarvení obrázku pomocí písku) a v USA svedly bitvu o zlato. Během tábora jsme si našli čas na výlet do Mikulůvky na bazén, děti měly během dne i čas plnit nejrůznější úkoly nebo si zahrát hry na louce a děti neminula ani noční hra.

Po celou dobu se o nás staraly ochotné paní kuchařky a paní doktorka, která ošetřovala drobné ranky. Dětem se celý tábor věnovalo 8 vedoucích, kteří se starali o denní program a bezpečnost dětí.

Doufáme, že se dětem náš připravený program líbil a že si tábor společně s námi užily. Budeme se na ně těšit opět příští rok na táboře nebo na pravidelných schůzkách každý pátek od 15 hodin u Staré školy v Hodslavicích.

Fototgalerie:

 

Posted in Akce pro rok 2015, Stalo se ..., Tábory, Tábory v roce 2015.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..